İptal, İade ve Değişim
1- Ürünümü iade etmek istiyorum, iade şartları nelerdir?

elbisepeti.com üyelerinin "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" Yasal olarak 15 gündür. Ürünü, kusurlu olmasından dolayı iade etmek istediğinizde, bu süre 30 günü kapsamaktadır.
Yurtdışı adresinize verdiğiniz siparişlerinizde yer alan ürünü/ürünleri, iade etmek istediğinizde, kargo ücreti tarafınıza (müşteriye) aittir. Yurtdışı adresinize verdiğiniz siparişlerinizde yer alan ürün/ürünleri, "kusurlu olmasından dolayı" iade etmek istediğinizde, kargo ücreti firmamıza aittir.
Sipariş iptali, sipariş kargoya verilmemişse gerçekleştirilmektedir. Kargoya verilmiş siparişler için iade şartları geçerlidir.
Abiye, tasarım ürünleri aynı gün içerisinde kargoya verildiği takdirde geri alınabilir. Gelinlik, kozmetik, kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini ve güneş gözlüğü ürünlerinin iadesi kabul edilmemektedir.
İadeye konu olan ürünü; faturası, orijinal kutusu ve ambalajı, gönderilen tüm aksesuarları ile birlikte, faturanızın arka yüzünde bulunan iade formunu (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu Uyarınca) eksiksiz doldurularak ve imzalayarak gönderiniz.
Sipariş iadelerinde sadece ürün bedeli iadesi yapılmaktadır. Kargo ücreti iade edilmez. İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depomuza ulaştığı andan itibaren; ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, kredi kartınıza iade edilir.
İade Adresi: Mehmet Nezih Özmen Mah. Çam Sok. NO:4/1 Güngören - İstanbul 
Depo: Mehmet Nezih Özmen Mah. Çam Sok. NO:4/1 Güngören - İstanbul
Tel: 0532 417 8444
Dikkat! Gümrük prosedürleri, doğal afetler, grev, aktarım kaçırması vb. nedenler belirtilen sürelerin kapsamı dışındadır. Nadiren de olsa yurt dışına gönderilen paketlerin gittiği ülkede gümrüğe tabi olma ihtimali vardır. Bu durumda gümrük memurları sizinle iletişime geçerek paketinizi almak için ne yapmanız gerektiği konusunda sizi bilgilendirecektir. Gümrük bedelleri siparişinize ve ülkeye göre değişiklik gösterebilmektedir elbisepeti.com adresinden gönderilen ürünlerin gümrüğe takılması durumunda Elbisepeti.com sorumluluk kabul etmez, gönderilerin gümrüğe takılması durumunda sorumluluk müşteriye aittir.

2- İademi hangi kargo ile göndermeliyim?

İade edilecek olan ürününüzü fatura ile birlikte Yurtiçi Kargo ile gönderebilirsiniz.

3- Siparişimi iptal etmek istiyorum. Ne yapabilirim?

Siparişinizin iptal işlemini kargoya verilmemiş durumda ise gerçekleştirebilirsiniz. Kargoya verilmiş ise iade işlemi gerçekleştirilebilir.

4- İade ücreti hesabıma ne zaman yansır?

Dilerseniz iade etmek istediğiniz ürün tutarı kadar iade çeki ürün elimize ulaştıktan sonraki iki (2) iş günü içerisinde tarafınıza tanımlanabilir ve bu çekle yeni siparişinizi daha hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. İade çekinizi tanımlandıktan 1 yıl içerisinde kullanmanız gerekmektedir. Ürün bedelinin iade edilmesi, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra gerçekleştirilir ve en geç 20 iş günü içerisinde kredi kartınıza ya da vermiş olduğunuz 24 haneli IBAN hesabına yansıtılır. Bu süre tamamen bankanıza bağlıdır ve www.elbisepeti.com' un bankanıza müdahale etme hakkı bulunmamaktadır.

5- Siparişimi iptal ettim. Kargo ücretimi geri alabilecek miyim?

Sipariş iptallerinde sadece ürün bedeli iadesi yapılmaktadır.Bu bedel kargo şirketi tarafından alınmaktadır.

6- Siparişimdeki hediye ürünü iade edebilir miyim?

Hediye ürünlerimizin iadesi yapılamamaktadır.

7- Kredi kartıma iadem taksit ile yapılıyor. Ne yapabilirim?

Ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınızda, ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Bu prosedür, elbisepeti.com tarafından değil, bankanız tarafından belirlenmiştir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.